Hodně trpělivosti a odhodlání vám přinese ty nejchutnější výsledky. Naučte se používat teplo a maso ve správné kombinaci, vyberte si oblíbené koření a hlavně, pozvěte přátele nebo rodinu, protože společné grilování je ještě zábavnější.

Že je dobré při grilování polévat maso pivem. Polévání masa pivem pouze rozvíří částečky popela z dřevěného uhlí nebo briket, které se mohou na maso přilepit. Namáčení masa do pivní marinády před grilováním je samozřejmě v pořádku a může být vynikající.

Základem vynikajícího výsledku grilování jsou dobré suroviny. Požádejte svého řezníka o radu, jaký kus masa by vám doporučil. Velký podíl na chuti má dobré koření.

Kvalitní maso nelze poznat na první pohled. Původ, plemeno a například barva masa jsou možnými ukazateli kvality. Každé zvíře je však jiné. Nejlepší je vyhledat řezníka, který vám pomůže s výběrem masa na grilování. Dozvíte se tak, jakým způsobem určuje výběr, a tedy i kvalitu svého masa.

Existují skvělá grilovaná zeleninová jídla: chřest, papriky, klasické grilované brambory atd. Všechno se dá grilovat. Skvěle se k tomu hodí různé pánve. Zní to jako vaření na sporáku, ale gril dodá grilovaným pokrmům skvělou chuť. Například plněné papriky s aromatickým sýrem jsou skvělé.

Při grilování hraje důležitou roli teplota. Teploměrem ve víku mohu určit teplotu grilovacího prostoru a průnikovým teploměrem teplotu masa. Obojí dohromady je polovina cesty k dokonalému výsledku.

Neexistuje prakticky nic, co by se na grilu nedalo připravit. Samozřejmě maso, ale i zeleninu, dezerty atd.

Tip: Používejte gril jako troubu a můžete připravit prakticky cokoli, co máte rádi, jen s nesrovnatelnou chutí.

Některé věci, které dáváte na gril, by měly být propečené. Například drůbež. Každý druh masa má svou optimální teplotu pečení. U kuřete by to mělo být 80 stupňů, u kachny ještě více - až 90 stupňů. Na začátku je zkrátka nutné podívat se do tabulky.

Plně propečené pro nás znamená dosažení optimálního bodu propečení, který vyhovuje naší chuti. Na příkladu steaku je to jasné. Teplota pečení se zde pohybuje mezi 50 a 60 stupni. Tomu se říká rare, medium nebo well done. Každý má svůj steak rád jinak. Kromě volby cílové teploty je pro šťavnatost steaku rozhodující také způsob přípravy.

Jste mistři světa v přípravě bůčku. Ne každý si troufne připravit celý bůček. Jak začít?

Hovězí bůček je součástí svaté trilogie grilování - vedle vepřové plece a vepřových žeber je pravděpodobně nejnáročnější. Základem je zde naporcování bůčku, způsob přípravy a kořenění. Pokud se dobře vyznáte ve všech třech, uspějete i s hovězím bůčkem.