Moje nákupní seznamy 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 22.11.24 v 1:26 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.

Tato kapitola patří těm, kteří mají svůj bazén natrvalo posazený na zahradě a vystavili ho tak nepřízni počasí. Pokud jste svůj bazén po létě vypustili po odtokovu trysku, dali do vody zazimovač proti tvorbě řas a zakryli plachtou, tak jen bazén vypláchněte hadicí. Zbystří ti z vás, kteří to nechali být a mají před sebou zoufalý pohled na nazelenalou vodu a špinavé stěny i dno bazénu.

1. krok - vypusťte bazén, aby bylo možné odstranit také vápenné usazeniny a zažrané nečistoty. Jedině tak budou mít čisticí přípravky ten správný účinek a budou moci vytvářet základ pro bezvadně čistou vodu.

2. krok – použijte čistič na mytí bazénů, kartáč s plastovými štětinkami, vodu a drhněte (pozor, ať samým nadšením neprotrhnete fólii)

3. krok – vypláchněte bazén hadicí od nečistot a čisticího přípravku

Jak čistit bazén

Září váš bazén čistotou? Tak je nejvyšší čas ho napustit.

Pokud použijete studniční vodu, nezapomeňte do vody přidat přípravek na úpravu minerálů – nebudou se vám tvořit nežádoucí usazeniny. Voda z vodovodního řádu je již upravená a podobné doplňky nepotřebuje.

Po napuštění bazénu vodou zkontrolujte pH – měřidlem nebo papírkem. Ideální hodnoty jsou v rozmezí 6,8-7,2 pH. Pokud je pH nižší, přidejte pH+, pokud je pH vyšší, přidejte pH –.
Vše je k dostání v podobě granulek, které se ve vodě rozpustí a vyrovnají pH do potřebných hodnot. Pokud by hodnoty pH nebyly v pořádku, nezareagovala by správně bazénová chemie a voda by vám zezelenala.

Pak už jen stačí přidat do bazénu chlórové tablety. Trh jich nabízí bezpočet, ale pro vás jsou klíčové 2 typy:

  • chlórové tablety – obsahují pouze chlór a jejich nevýhodou je, že musíte často kontrolovat hodnotu pH
  • kombinované tablety – obsahují chlór, ustalují pH v té správné hodnotě a také vločkují nečistoty, tzn. změní například prach na vločky, které pak můžete snadno vysát

Na trhu najdete dva typy filtrací bazénu – pískovou a kartušovou. Kartušová filtrace se dnes považuje za překonanou. Umí pouze zachytit nečistoty a nic víc. Doporučujeme sáhnout po sice trochu dražší, ale mnohem účinnější pískové filtraci. Ta zachytí nečistoty z vody a vodu taky přes písek filtruje/čistí. Nezapomeňte písek jednou ročně po sezóně propláchnout od nečistot nebo celkově vyměnit.

K pravidelné údržbě bazénu jednoznačně patří vysávání. Bez bazénového vysavače jen stěží odstraníte nečistoty ze dna bazénu atd. Vyberte si přístroj, který bude nejvíc vyhovovat vám i vašemu bazénu.

  • Pokud máte kartušovou filtraci, napojíte vysavač pomocí rychlospojky na hadici, kterou dopouštíte vodu do bazénu.
  • Pokud máte pískovou filtraci, napojíte vysavač na filtraci pomocí průchodky nebo na skimmer.
  • Pak už jen vysáváte a nečistoty se v obou případech vysávají do filtračního vaku.

  • Napojíte ho na pískovou filtraci a vysavač sám vysává (jen ho musíte zapnout a vypnout).
  • Nečistoty se vysávají do filtrace, proto je nutné po každém vysávání dát proplach filtrace, aby se vám nečistoty nedostávaly zpátky do bazénu.
  • Nemůžete ho použít, pokud máte kartušovou filtraci.

  • Je zcela nezávislý na filtraci, jednoduše vysavač zapojíte do elektriky.
  • Vysaje nečistoty nejen ze dna, ale také stěn bazénu.
  • Ocení ho především majitelé větších bazénu.

Zalovte si ve vlastním bazénu… Na spadané listí, ale taky hračky na dně se vám bude určitě hodit bazénová sběrná síťka. Vybrat si můžete hladinovou nebo hlubinnou. Dobrým pomocníkem je taky skimmer – sběrný koš, který do sebe stahuje nečistoty z hladiny, které ještě neklesly ke dnu (drobný hmyz, lístky atp.). Umisťuje se na okraje bazénu.

nahoru