Instalace přístřešku na auto začíná umístěním podpěr pro H-sloupky. Rozteč závisí na specifikacích příslušného přístřešku pro auto. Pro vyrovnání podpěr sloupků se napnou šňůry v obou směrech a vyrovnají se ve všech směrech podle montážního plánu přístřešku pro auto.
Do vyhloubených otvorů do hloubky 80 cm umístěte podpěry sloupků. Kotvy lze upevnit ve správné výšce pomocí latě umístěné pod nimi. Pak vyplňte upevňovací otvory betonem a znovu zkontrolujte přesnou polohu kotev.
Jak postavit přístřešek na auto
I vaše auto si zaslouží střechu nad hlavou. Vyberte si ideální přístřešek na auto, připravte nářadí a my vám poradíme, jak na to. S námi to zvládnete.
Na tento projekt budete potřebovat
Krok za krokem
Jak postavit přístřešek na auto
Nyní se sloupky umístí do sloupkových podpěr podle montážního plánu. Pokud jsou sloupky stejně dlouhé, dosáhne se požadovaného sklonu střechy tím, že se sloupky upevní do sloupkových podpěr ve stoupající výšce (zezadu dopředu).
Vaznice umístěte na zářezy (prohlubně) sloupků. Dílčí části sedlových nosníků se spojí uprostřed nad sloupkem. Šrouby se do trámů zašroubují z vnější strany v místě odlupování sloupků.
Krokve se nasadí na nosníky ve stejné rozteči podle montážního návodu a přišroubují se k nim pomocí úhelníků.
Kování se připevňuje na boční a přední strany krokví. Boční panely se přišroubují na konce krokví. V přední části je kryt připevněn k vnější krokvi.
Střešní krytiny se pokládají a vyrovnávají na plochu střechy nejprve na šířku a poté na délku, přičemž se začíná na vzadu. Podélné a příčné přechody střešních panelů se utěsní těsnicí páskou.
Pro přišroubování střešní krytiny (např. vlnitých plechů) předvrtejte otvory podle montážního návodu. V místech šroubů se pod panely vloží distanční podložky. Šrouby se upevňují pomocí šroubů a těsnicích podložek.
Pomocí napnutého zednického provázku a závěsné vodováhy označte sloupky ve stejné výšce nahoře. To je nutné zejména v případě, že má stavební plocha sklon. Pokud je třeba sloupky zkrátit, provede se to na spodním konci příslušného sloupku a sloupek se poté znovu zasune do kotvy sloupku a zajistí se.
Až budou všechny sloupky správně usazeny, lze namontovat výztuže na stávající čepové spoje.
Na sloupky se nyní položí vaznice a spojí se v drážkách. Dlouhé vaznice se běžně skládají z několika dílčích úseků. Ty pak spojte našikmo (schodovitě odstupňované ukončení). Vaznice se přišroubují shora.
Po namontování vaznic se sloupky přišroubují dole ke sloupkovým kotvám. Pak se odstraní šroubové svěrky.
Na vaznice se položí krokve a přišroubují se. Vždy se namontují 2 krokve s odstupem. Rozměry uvedené v montážní sadě je nutné dodržet, aby následně namontované konstrukční díly seděly.
Doprostřed se vždy mezi dvě krokve namontují střešní vazníky. Ty později ponesou vrcholovou vaznici. Střešní vazníky se nejprve upevní pomocí jedné šroubové svěrky a pak přišroubují závitovou tyčí.
Také u vrcholové vaznice se skládají delší rozměry z několika úseků. Spojení se i zde provádí pomocí šikmého spoje.
A teď si připravte střešní krokve na montáž. Pro odvod vody ze střechy je nutné vyfrézovat upevnění pro žlabové háky. Nejprve vyznačte požadované prohlubně a pak je vyfrézujte pomocí horní frézky.
Přišroubujte střešní krokve nahoře a dole.
Na druhé straně udělejte totéž. Pod krokve nyní upevněte vzpěry.
Na přiroubované střešní krokve lze nyní namontovat žlabové háky. Jelikož střešní okap musí mít později sklon ve směru spádové trubky, vyrovnají se žlabové háky se sklonem podél napnuté zednické šnůry.
Střešní zakrytí se skládá z jedné vrstvy prken a bitumenových tašek. Stavební prkna se přišroubují na střešní krokev.
Po dokončení obložení se na obou koncích štítu přišroubují dřevěné hranoly.
Bitumenové tašky se přibijí hřebíky podle pokynů od výrobce. Přibití se provede na vyznačených místech na taškách. Po dokončení obou dvou stran střechy přijdou na řadu ještě tašky na štít. Ty lze uříznout ze stávajících bitumenových tašek.
Na štíty se namontují zástěny. Přišroubování zástěn se provádí za dřevěné hranoly pod prkny.
Nyní lze odvod vody ze střechy dokončit.
U neošetřeného dřeva je ještě nutné nanést ochranný nátěr na dřevo. První nátěr je dobré provést ještě před stavbou.