Moje nákupní seznamy 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
17. 11. 2024 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 04.11.24 v 18:51 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.


Tato elektrárna je vhodná pro zákazníky, kteří nemají k dispozici střechu pro instalaci tradiční solární elektrárny.

  • Extrémně jednoduchá instalace,
  • nízká pořizovací cena
  • a dlouhá životnost.

Stačí je umístit na balkon nebo na okenní parapet a připojit k elektrické zásuvce. Balkonová elektrárna při napájení spotřebičů spolupracuje s veřejnou elektrickou sítí. Co nezvládne vyrobit elektrárna, doplní se automaticky z veřejné sítě.

Veškerá produkce elektrárny Technaxx je určena k přímé spotřebě.

Máte terasu nebo balkón? Potom si můžete vyrobit vlastní solární energii pomocí zásuvného solárního zařízení. Tyto malé balkónové, fotovoltaické systémy lze namontovat například na balkónový parapet.

Nejde však o „systém“ v technickém smyslu, ale spíše o domácí spotřebič, který vyrábí elektřinu. Tento systém založený na mikroinvertoru (mikroměnič), sloužícímu k přímému využití energie ze solárních panelů a jeho výstup, je možné připojit přímo do elektrického rozvodu kdekoliv ve vašem domě nebo bytě.

Pro základní instalaci nepotřebujete žádná další zařízení. Veškerá energie ze solárních panelů je rovnou převedena na rozvod 230 V a je přímo zužitkována připojenými spotřebiči. Systém musí být navržen tak, aby odběr místních spotřebičů byl vždy vyšší, než je maximální výkon mikroinvertoru. Pak bude řešení fungovat tak, že vyrobená energie ze solárního panelu je vždy spotřebována přednostně před placenou energií ze sítě.

Jak vybrat solární panely na balkon

Solární moduly vyrábí elektřinu přímo ze slunečního záření, kterou měnič přeměňuje na „elektřinu pro domácnost“. Měnič je připojen přímo k elektrickému okruhu v bytě. V nejjednodušším případě přes zástrčku do stávající zásuvky.

Elektřina z balkónové elektrárny teče do zapojené zásuvky a odtud do TV, lednice nebo pračky, které jsou zapojeny do dalších zásuvek v bytě. Z veřejné sítě se tím odebírá méně elektřiny. Pokud elektřina vyrobená z balkonu nestačí k provozu domácích spotřebičů, doplní se požadované množství automaticky z veřejné sítě.

Jaký je rozdíl oproti klasickému fotovoltaickému systému?
Balkonové elektrárny jsou menší než fotovoltaické systémy a jsou určeny soukromým osobám k přímé instalaci, připojení a používání. Balkonové solární systémy lze poměrně snadno odpojit a provozovat jinde. Mají výkon až 300 wattů.
Klasické fotovoltaické systémy na soukromých domech mají naproti tomu výkon mezi 3 a 20 kilowatty (kWp).

Před tím, než si pořídíte a instalujete balkonové solární panely, tak musíte vše probrat s majitelem domu či bytu nebo s ostatními vlastníky bytů. Jde v prvé řadě o souhlas všech a odpovědnost za případné budoucí škody. Například: balkón nemusí takové zatížení unést, estetika budovy je narušena, pojištění na škody způsobené balkonovou elektrárnu není uzavřeno.

Jakmile najdete správné místo, vyvstává otázka, jakým způsobem byste měli solární systém na balkoně namontovat. Solární balkonové elektrárny se dají instalovat na plochou střechu, terasu, balkon, plot a mnoho dalších míst.

Montáž malého solárního systému na balkon je jedním z nejjednodušších způsobů instalace. K tomu se používá montážní rám, na který se přišroubuje solární modul. Pouze pomocí tohoto rámu můžete solární panel připevnit. Dbejte však na to, abyste solární panel také ukotvili k zemi, např. pomocí závaží. Tak jej nejlépe ochráníte před silným větrem.

Jak vybrat solární panely na balkon

Pokud je nejslunečnějším místem vaše terasa, patří váš minifotovoltaický systém právě tam. Stejně jako v případě montáže na balkon budete potřebovat montážní rám, na který solární modul připevníte. Na terase je obzvláště důležité ukotvení do země, protože solární modul musí obstát ve větru a v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Z tohoto důvodu byste se také měli obejít bez mobilního podstavce, i když zní lákavě, že budete moci balkonovou elektrárnu vždy nasměrovat ke slunci.

Tip: Balkonová solární elektrárna by neměla překážet.

Jak vybrat solární panely na balkon

Pokud chcete namontovat balkonovou elektrárnu na šikmou taškovou střechu, můžete v podstatě použít stejné upevňovací prvky jako u velkého fotovoltaického systému. Zde byste však měli využít služeb profesionálů.

Pokud chcete solární moduly namontovat na plochou střechu garáže, budete opět potřebovat montážní rám. I zde se ujistěte, že je bezpečně upevněn a odolá všem bouřkám a dešti.

Použitá technologie je otestována a stejné komponenty jsou použity v profesionálně instalovaných fotovoltaických systémech. Mohou být použity pouze komponenty, které byly vyrobeny a testovány podle norem. Zařízení jsou obecně velmi bezpečná. A co je nejdůležitější? K jakékoli zásuvce nebo okruhu připojte pouze jediné solární zařízení do zásuvky (přes střídač). Bylo by nebezpečné propojovat několik zařízení přes vícenásobné zásuvky. Výrobek dle normy VDE4105.

Smarthome

Zajímá vás, kolik elektřiny právě vyrábí vaše balkonová elektrárna? U některých balkonových elektráren to můžete snadno zjistit díky aplikaci výrobce (Technaxx 300 TX-212 nemá vlastní aplikaci!)

Pokud ne, existuje chytré řešení:
Nainstalujte na přívodní zásuvku modul pro zapuštěnou montáž. Pomocí modulu pro zapuštěnou montáž můžete také později udělat zásuvky, vypínače světel nebo elektrické žaluzie chytrými.
Pokud je podomítkový modul kompatibilní s bránou SMART HOME by hornbach, můžete kdykoli zobrazit aktuální výrobu elektřiny pomocí příslušné aplikace.

A to není všechno. Prostřednictvím aplikace SMART HOME by hornbach můžete vytvářet vlastní pravidla pro každé zařízení, které jste propojili. Můžete například určit, že se zařízení zapne pouze tehdy, když vaše balkonová elektrárna vygeneruje dostatek wattů.

Pokud hledáte způsob, jak ukládat vlastní vyrobenou elektřinu, máme pro vás malý trik:
Připojte balkonovou elektrárnu přes chytrou zásuvku. Pomocí takové chytré zásuvky můžete také připojit nabíjecí stanici k domácí síti. Nyní nakonfigurujte obě chytré zásuvky tak, aby se nabíjecí stanice nabíjela pouze tehdy, když je k dispozici dostatek energie z vaší balkonové elektrocentrály.

Nabíjecí stanice by měla být dostatečně velká, abyste do ní mohli uložit i dostatek energie.

Pomocí nabité nabíjecí stanice pak můžete nezávisle na elektrické síti provozovat větší spotřebiče, jako jsou pračky nebo žehličky.

Smarthome
nahoru