Jak vybrat vysavač do bazénu
Magic Vac vysává pomocí průhledného plastového válce na teleskopické tyči. Válec s hubičkou při vysávání ponoříte pod hladinu k nečistotě, na konci tyče palcem postupně uvolníte průchod vzduchu a pomocí podtlaku pak proudí do válce spolu s vodou i nečistoty. Po naplnění se válec díky zpětné klapce vyzdvihne nad hladinu a přes filtr už čistá voda pomalu steče zpět do bazénu. Filtr se pak dá snadno vyjmout a vyčistit. Pohodlně se tímto způsobem dá vysát vířivá vana, stejně jako malé bazény.

Na filtraci se napojují i poloautomatické vysavače, které při každém filtrování pracují za vás a vy tak nemusíte bazén vysávat ručně. U pulzního poloautomatického vysavače ProStarVac Smart přerušuje sací tlak kladívkový mechanizmus a vzniká tak pohyb, při kterém vysavač lehce poskakuje po dně a nasává nečistoty do filtrace.
Poloautomatickým vysavačům na vlastních kolečkách řady ZX výkon čerpadla také umožňuje neřízený pohyb po bazénu, ale nečistoty se v těchto vysavačích zachytávají ve vnitřním jemném sítu. Na vyčištění stačí síto vyjmout a jednoduše opláchnout pod proudem vody. Základní model ZX 50 vysává dno, pokročilejší ZX 300 čistí dno i stěny bazénu.

Jak už bylo zmíněno na začátku, tyto vysavače představují nejpohodlnější způsob vysávání pro bazény s plochým dnem. Nejsilnější model Aiper Seagull Pro Tile je určený pro bazény do celkové plochy 100 m2, hloubkou až 3 m a za 150 minut provozu dokáže vyčistit dno i stěny bazénu. Má lehce přístupný a snadno oplachovatelný jemný vnitřní filtr s velkou kapacitou.
Využívá inteligentní navigační technologii pro plánování optimální čistící trasy, čímž efektivně a úsporně pracuje s energií baterie o kapacitě 7800 mAh. Z dalších pokročilých funkcí stojí za zmínku sensor spuštění po ponoření do vody a funkce při skončení procesu vysávání, kdy se sám zastaví u stěny bazénu a usnadní tak jeho vyzvednutí. Lze jej používat i ve slaných bazénech se solinátorem, pouze při vyjmutí z bazénu je vhodné ho opláchnou vodou z vodovodního řadu.
Doporučení
Jako u chemického ošetřování bazénové vody, tak i při čištění bazénu vysáváním platí, že průběžná preventivní péče usnadňuje celkovou údržbu. Všechny vysavače by se neměly používat v době, kdy je v bazénu aplikované tzv. šokové ošetření. Zvýšená dávka dezinfekčních přípravků by mohla mít vliv na životnost a funkci mechanických částí a těsnění. Počkejte s použitím, až budou v bazénu tyto hodnoty na standardní udržovací koncentraci, stejně tak by měla být i optimální hodnota pH 7.