Je Praha - Černý Most vaše správná prodejna?
Moje nákupní seznamy 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
24. 12. 2024 8:00 - 12:00 hod.
25. 12. 2024 zavřeno
26. 12. 2024 zavřeno
31. 12. 2024 8:00 - 12:00 hod.
1. 1. 2025 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 22.12.24 v 9:02 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.

Také si myslíte, že čím menší akvárium, tím snazší údržba? Vyvedeme vás z omylu. Pokud jste začátečníci, sáhněte raději po tom velkém. Bude se vám s ním pracovat lépe. Samozřejmě také zohledněte, kolik prostoru v bytě máte a jaký je váš finanční rozpočet. Pokud se do akvaristiky ze začátku bojíte jít naplno, vyzkoušejte nano akvárium. Je malé, elegantní a ideální pro chov krevet a krabů.

Ryby a rostliny jsou jako lidé. Mají rozdílné vlastnosti a potřeby. Některé ryby touží po společnosti, jiné mají rády samotu. Některé rostliny vyžadují dostatek světla a jiné prospívají v šeru. Pokud zatím nejste znalci podvodního světa, pořiďte si do akvária jen pár obyvatel. Vše se na nich naučte a pomalu přidávejte nové tvory.

Jakmile vybavíte akvárium pískem, rostlinami a dekorací, nechte ho alespoň dva týdny bez osádky živočichů. Proč? Nejdříve se zde musí usídlit bakterie, které udržují biologickou rovnováhu. Během čištění akvária dolévejte pouze odstátou vodu pokojové teploty. Snáze se tak vyrovná teplotní šok živočichů.

Čištění akvária se věnujte alespoň 1x za 14 dní. Proč? Předejdete hromadění odpadních látek, ryby nebudou nemocné a nepřemnoží se vám řasy.

Co vše byste měli udržovat v čistotě:

  • filtr,
  • skla,
  • dno,
  • dekorace,
  • rostliny.

9 nejčastějších chyb akvaristů

Vždy si důkladně promyslete, jací obyvatelé budou vaše akvárium obývat a podle toho nastavte teplotu. Studenokrevní živočichové ocení chladnou vodu. Tropické ryby však vyžadují teplo. K nastavení ideální teploty vody vám poslouží topítko a teploměr.

Pokud chcete, aby se rybám i rostlinám dobře dařilo, pořiďte jim kvalitní osvětlení. Takové, které připomíná denní světlo nebo simuluje tropické hlubiny. Vybírat můžete mezi zářivkami nebo LED osvětlením. Jaké si zvolíte, záleží na vás. Při jeho instalaci ale vždy dbejte na to, abyste neublížili sobě ani rybičkám.

9 nejčastějších chyb akvaristů

Jste z nového akvária nadšení a chcete ho hned osázet rozmanitými druhy ryb a rostlin? Zadržte. Méně je někdy více. Základní pravidlo říká, že na každý 1 cm ryby jsou potřeba 2 až 3 litry vody. Podívejte se, jak velké je vaše akvárium. Pořiďte si do něj jen tolik ryb, aby měly dostatek prostoru na život.

Ryby vyžadují pravidelné a kvalitní krmení. Zbytečně to ale nepřehánějte a nesypte jim víc než je nutné. Proč? Zbytky krmiva budou plout na hladině a tlít. Tím utrpí kvalita vody i kvalita života živočichů.

9 nejčastějších chyb akvaristů

Pravidelným čištěním pomocí chemických přípravků zamezíte nadměrnému růstu bakterií a šíření nemocí. Přesto po chemii sáhněte až v krajní nouzi. Raději si vyhrňte rukávy a pusťte se do čištění sami. Uděláte tím radost citlivým obyvatelům vaší vodní říše.

Přejeme vám, aby vaše rybičky prospívaly a vy jste se mohli těšit z krásného podvodního světa.

nahoru