Je Praha - Černý Most vaše správná prodejna?
Moje nákupní seznamy 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
24. 12. 2024 8:00 - 12:00 hod.
25. 12. 2024 zavřeno
26. 12. 2024 zavřeno
31. 12. 2024 8:00 - 12:00 hod.
1. 1. 2025 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 22.12.24 v 11:10 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.

Interiérová ochrana proti slunci je žádaným vybavením. Vybrat tu pravou závisí na mnoha faktorech. Především je to otázka vkusu a technických možností. Můžete kombinovat barvy, design a materiály. V zásadě jde ale hlavně o to, abyste měli interiérové zastínění, teplotu a paprsky pod kontrolou.

  • Barvy: Teplé barvy místnost zútulní, chladné barvy se naopak víc hodí k modernímu vybavení.
  • Materiály a látky: Od avantgardních, přes klasické až po moderní. Hlavně ať interiéru sluší.
  • Kombinace: Závěsy s žaluziemi by neměly být každý pes jiná ves.

Kromě designu a vkusu je nejdůležitějším faktorem orientace místnosti. Pokud vše dobře promyslíte, tak můžete zohlednit měnící se polohu slunce a dokonce ji využít ve svůj prospěch.

Správná ochrana před sluncem může zabránit tomu, aby byl váš domov v létě nesnesitelně horký. V zimě a v noci vám interiérové zastínění naopak zabrání prochladnout.

Dvouvrstvá plisovaná tkanina vytváří izolační vzduchové polštáře mezi tkaninami. Tato speciální struktura chrání před tepelnými ztrátami v zimě a před horkem v létě. Tento účinek je umocněn rozměrově přesnou montáží. S voštinovými plisé žaluziemi lze dosáhnout úspory energie až 25 %.

Vaše děti potřebují mít možnost volného pohybu bez obav, a to zejména doma. Myslete tedy i na to, že žaluzie a rolety ovládané řetízky a šňůrami jsou pro děti nebezpečné. Od roku 2014 jsou bezpečnostní předpisy na úrovni EU jasně upraveny.

  • Smyčky s napínacím zařízením nebo tažnou šňůrou jsou velmi odolné proti roztržení, proto musí končit nejméně 150 cm od podlahy a musí být připevněny ke stěně
  • Řetěz lze nastavit tak, aby se přetrhl při zatížení 6 kg. V takovém případě může končit 60 cm nad podlahou.
  • Pokud není známa provozní výška, může být řetěz nebo šňůra dlouhá maximálně 100 cm.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Ať už na stěnu nebo strop, do výklenků, na okna nebo do zasklívacích lišt - podle typu sluneční ochrany existují různé typy instalace. Abyste si mohli pořídit zastínění ve správné velikosti, měli byste vzít v úvahu následující rozměry oken.

Zapište si následující rozměry:

  • Rozměry skla
  • Okenní křídlo
  • Výklenek (volný prostor)
  • Montážní výška (výška nad podlahou)

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Nezáleží tak úplně na tom, jaký typ zastínění si vyberete - plisované žaluzie, rolety a žaluzie lze přišroubovat buď na stěnu, nebo na strop.
Svěrné držáky umožňují montáž bez vrtání a šroubování. S těmito praktickými pomocníky můžete svůj nový výrobek připevnit rychle a přímo na okno. Svěrné držáky se přišroubují k oknu a ochrana proti slunci se k němu přichytí.

Žaluzie jsou nestárnoucí a univerzální klasikou. Je to skvělá ochrana soukromí, interiérové zastínění a slušivý designový prvek. V nabídce žaluzií najdete vše od lesklých kovových nebo sametově matných povrchů z hliníku, PVC, Art Wood až po dřevěné žaluzie v mnoha barvách.

Díky nastavitelným lamelám můžete plynule regulovat dopad světla a jas v místnosti. To je rozhodující výhoda oproti roletám a závěsům, a to zejména v místnostech orientovaných na jih.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Žaluzie jsou vhodnou ochranou soukromí, např. v koupelně. Lamely lze nastavit tak, aby nikdo neviděl dovnitř a světlo stále procházelo škvírami v lamelách. Při nákupu se ujistěte, že je nová žaluzie vhodná do vlhkých místností.

Žaluzie se doporučují také do pracovny. Zabraňují oslňování sluncem nebo odrazům od monitorů, ale stále propouštějí dostatek světla. Žaluzie jsou proto vhodné zejména do místností s počítači.

Žaluzie se velmi snadno čistí, aniž byste je museli demontovat. Zavřete lamely tak, abyste měli před sebou téměř hladký povrch - ten pak můžete jednoduše vysát nebo otřít antistatickým hadříkem. Pokud vám to nestačí, můžete použít i jemné mýdlo, např. s přípravkem na mytí nádobí.
Ojedinělé skvrny můžete odstranit čističem na lamely nebo hadříkem namočeným v metylalkoholu. Nezapomeňte povrch s čističem předem vyzkoušet, aby barva zůstala po vyčištění na lamele - a ne v hadříku.

Plisé žaluzie jsou všestranně využitelné. Spojují v sobě funkčnost a design. Plisé žaluzie, jsou k dispozici v několika variantách a lze je přizpůsobit všem tvarům oken.
Povrch plisé žaluzie vytváří v místnosti zajímavé světelné efekty. Pokud jsou plisé posunuty těsně k sobě, působí žaluzie jemně, zatímco barvy jsou pestré. Pokud jsou záhyby od sebe více staženy, plisé roleta působí výrazněji - barvy však působí nenápadněji, protože skrz ně prosvítá více světla.
Plisé žaluzie jsou energeticky úsporné. Zejména s voštinovými plisé žaluziemi můžete ušetřit až 25 % energie.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Pokud je plisé roleta mírně znečištěná, můžete ji pečlivě vysát. Důkladné čištění je nutné provádět každé 2 až 3 roky. V takovém případě lze plisé roletu vyprat buď parním čističem, nebo ručně. Pro dosažení co nejlepšího výsledku praní byste měli dodržovat následující body:

  • Plisé žaluzii zcela zatlačte k sobě a oddělte ji od držáku.
  • Vytáhněte látku tak daleko od sebe, aby voda mohla proniknout do látky.
  • Poté ji namočte do teplé vody (cca 30 stupňů) s trochou jemného pracího prostředku nebo prostředku na vlnu. To se nejlépe provádí ve vaně nebo ve velké míse.
  • Nechte tkaninu namočenou 15 až 20 minut.
  • Tkaninu trochu více roztáhněte a pomalu máchejte ze strany na stranu. Nedrhněte látku velkou silou; k odstranění skvrn také nepoužívejte předměty s ostrými hranami - poškodily by ji.
  • Pak látku opatrně vyždímejte.
  • Poté plisé roletu opět mírně rozevřete a opatrně ji opláchněte čistou vodou.
  • Plisé roletu opět zmáčkněte a opatrně vymačkejte zbývající vodu.
  • Látku zavěste vlhkou a složenou do držáku a nechte ji 10 až 12 hodin schnout - nezapomeňte nechat plisé látku během sušení zavřenou, protože jen tak se zachovají záhyby. Zda se vám vyplatí čištění specializovanou firmou je třeba prověřit v každém jednotlivém případě.

Rolety jsou barevné a všestranné. Jsou také levné, snadno se používají a nabízejí obrovský designový potenciál. Rolety jsou k dispozici v mnoha barvách a jsou vhodné do každého obytného prostoru. Vytvářejí různé světelné nálady. Rolety lze také ideálně kombinovat s barevnými závěsy. A jsou vhodné pro širší okna.

Kde lze rolety použít? Zatemňovací rolety jsou vhodné zejména do ložnic, protože mohou místnost zcela zatemnit. Jsou proto ideální i do dětských pokojů.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Pokud si nejste jisti, zda můžete roletu vyprat, měli byste hrát na jistotu a použít starý domácí trik: Použijte hrubou flanelovou prachovku, namočte ji do mouky a potřete s ní roletu. Nyní stačí vysát a roleta je čistá. Skvrny můžete vymazat obyčejnou gumou na gumování.

Pokud máte doma dobrý parní čistič, můžete roletu vyčistit také pomocí páry. Případně můžete roletu vyprat jemným roztokem čisticího prostředku:

  • Do velké nádoby nebo do vany nalijte teplou vodu. Teplota vody by neměla přesáhnout 30 stupňů Celsia, jinak by se látka mohla zdeformovat nebo zkřehnout.
  • Žaluzii odšroubujte a vložte ji do vody. Nechte žaluzii chvíli namočenou, nečistoty se pak samy uvolní. Skvrny můžete setřít hadříkem.
  • Ještě mokrou žaluzii upevněte na původní místo, aby mohla na vzduchu dobře vyschnout. Nepoužívejte horkovzdušnou pistoli ani fén,abyste urychlili proces schnutí, protože by došlo k poškození látky.

Vertikální žaluzie jsou ideálním řešením pro zastínění velkých ploch. Nabízejí mnoho možností provedení, poskytují optimální ochranu soukromí pro velká okna a lze je nastavit tak, aby neoslňovaly. Zejména před vysokými okny se vertikální žaluzie projeví v celém svém spektru.
Lamelová clona je v podstatě vertikálně vyrovnaná žaluzie - lze s ní plynule regulovat dopad světla. Často tak vzniká zajímavá hra světla a stínu.

Vertikální žaluzie jsou vhodné do pracovny - zejména do místností s velkými okny, protože jsou k dispozici závěsy s obzvláště širokými a vysokými lamelami. Speciální vlastnosti vertikálních žaluzií je předurčují k použití zejména v open spacu a jsou k dispozici také v nehořlavých materiálech.

Svislé uspořádání lamel má dvě rozhodující výhody: Lamely se nemohou prohýbat, kroutit ani ohýbat a nešpiní se tak rychle jako vodorovné lamely žaluzií. Lamelové závěsy by se měly čistit každé dva až tři roky. V místnostech s intenzivním slunečním zářením se nečistoty do lamel prakticky vypalují.

  • Nejlepších výsledků dosáhnete, když lamely před mytím přes noc namočíte.
  • Pokud si nejste jisti, zda můžete vertikální žaluzie prát, měli byste je nejprve vyzkoušet na jedné lamele.
  • Lamely můžete otřít vlhkým hadříkem a v případě potřeby jemným mýdlovým roztokem (např. prostředkem na mytí nádobí) a ošetřit čistou vodou.
  • Pro důkladné čištění uvolněte spojovací řetízky a závaží. Poté můžete lamely jednoduše vykoupat v mýdlové vodě a následně opláchnout.
  • Pokud nejsou lamely příliš znečištěné, často postačí je vysát nebo otřít suchým hadříkem. K tomuto účelu se doporučují antistatické utěrky.
  • Pokud jsou vertikální žaluzie omyvatelné, můžete lišty volně srolovat a upevnit gumičkou. Začněte nahoře, protože tam je znečištění nejmenší.
  • Lamely lze prát v síťce na prádlo jako jemné prádlo na 30 stupňů - nesušte v odstředivce! Použijte jemný prací prostředek, případně prostředek na záclony pro bílé lamely. Po vyprání nechte lamely uschnout na ručníku na okraji a poté je vlhké pověste.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Posuvné panelové záclony, nazývané také japonské stěny, jsou moderní a nadčasové. Jednotlivé látkové panely lze flexibilně posouvat, čímž poskytují dobrou ochranu soukromí a blokují sluneční světlo. Zejména na velkých oknech nebo jako rozdělovače místností se mohou předvést v plné kráse.
Posuvné závěsy lze namontovat buď v řadě, nebo se překrývají vedle sebe, a to ve stejných nebo různých délkách. Protože látkové panely nepadají plynule, ale visí pevně dolů, dává se přednost pevným látkám, jako je voál, organza nebo batist.

Kde lze použít posuvné závěsy?

Panelové závěsy jsou vhodné například do obývacího pokoje - zejména na velká okna balkonu nebo terasy. Blokují přímé sluneční světlo, lze je flexibilně posouvat před oknem a poskytují soukromí. Posuvné závěsy lze použít také jako dělicí příčky místností, např. k oddělení šatny od ložnice.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Posuvné závěsy je třeba čistit každé 1 až 2 roky. Látkové panely jsou často vyrobeny z materiálů, které nelze prát, ale pokud je pečlivě vyperete ručně, budou opět zářit.

  • Odstraňte posuvnou záclonu z okna a vytáhněte látkové panely ze záclonové tyče.
  • Dlouhé látkové panely je nejlepší vyprat ve vaně. Použijte teplou vodu s trochou jemného pracího prostředku a nechte látku chvíli namočenou.
  • Poté je opláchněte čistou vodou a nechte odkapat. Neždímejte je, aby nedošlo k nevzhlednému pomačkání.
  • Pokud je panelová záclona pratelná, můžete jednotlivé panely vyprat také v pračce na 30 stupňů.
  • Je důležité, abyste látkové panely pověsili, dokud jsou ještě vlhké. Pak se obvykle samy vyhladí.

Záclony obléknou vaše okna a zútulní místnost. Neprůhledné nebo průhledné, klasické nebo barevné, jednobarevné nebo vzorované. Barvy sahají od světle bílých a béžových tónů až po antracitovou, šedou, fialovou nebo modrou. Použité látky jsou převážně bavlna a polyester. Existují však i obzvláště kvalitní záclony ze lnu nebo viskózy.

Záclony a závěsy se s oblibou věší do ložnice, obývacího pokoje a jídelny. Jsou však vhodné i do jakékoli jiné místnosti. Záleží na tom, k jakému účelu mají sloužit a jak je místnost využívána. Například závěsy s tepelnou nebo akustickou funkcí mohou mít díky svým tepelně regulačním a hluk tlumícím vlastnostem pozitivní vliv na naši pohodu.
Těžké a barevně výrazné látky dodávají místnosti charakter - zejména v prostorných místnostech působí efektně a také odhánějí zvědavé pohledy. Průhledné a jemně splývavé tkaniny dodávají místnosti určitou lehkost. Jsou obzvláště lichotivé v malých místnostech.

Tipy na nejlepší zastínění interiéru

Abyste se ze záclon a závěsů mohli těšit po dlouhou dobu, shromáždili jsme pro vás všechny důležité tipy a triky týkající se péče a čištění:

  • Záclony a dekorační látky by se měly prát každých 3-6 měsíců.
  • K čištění používejte speciální prací prostředky na záclony (pro bílé tkaniny) nebo jemné prací prostředky (pro barevné tkaniny).
  • Zásadně neperte záclony na více než 30 stupňů (podívejte se na pokyny k údržbě, má to smysl).
  • Těsně před praním záclony sundejte, předtím pečlivě vyluxujte nebo vyklepejte případné nánosy prachu.
  • Před praním odstraňte všechny závěsy (kovové kroužky, spony apod.).
  • Na pračce vypněte funkci odstřeďování, protože jen některé záclonové a dekorační tkaniny snesou ždímání.
  • Na konci pracího cyklu odstřeďte jen krátce, aby se ztratila hrubá vlhkost. Poté pověste a nechte sušit.
  • Nemačkavé tkaniny lze zavěsit přímo na okno, ostatní tkaniny je třeba vyžehlit.
  • Upozornění: Při žehlení dodržujte pokyny k péči.

Přemýšleli jste někdy o kombinaci závěs-žaluzie-roleta-záclona atd.?
Světlo a jas vytvářejí pocit pohody. Vybírejte závěsy, které do místnosti během dne propouštějí hodně světla. Vytvoříte tak pozitivní atmosféru a místnost bude působit větší a přátelštější.

  • Obecně platí, že krátké záclony nebo závěsy více zdůrazňují okno jako samostatný objekt. Dlouhé závěsy jej naopak více integrují jako součást celé plochy stěny.
  • Při výběru barev by měl fungovat celkový obraz - záclony a ostatní zastínění by měly ladit s podlahovou krytinou, nábytkem a spol. Pokud máte více záclon, doporučuje se kombinace jednobarevných a potištěných záclon ve stejném tónu.
  • Malým místnostem prospějí látky s malým vzorem. Velké, opulentní vzory jsou příliš dominantní a v malých místnostech působí tísnivě - ve velkých místnostech působí efektně.
  • Tkaniny se svislými pruhy dělají nízké místnosti vyšší. Naopak velmi vysoké místnosti a okna mohou působit opticky nižším dojmem díky vodorovným pruhům.

nahoru