Je Praha - Černý Most vaše správná prodejna?
Moje nákupní seznamy 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
24. 12. 2024 8:00 - 12:00 hod.
25. 12. 2024 zavřeno
26. 12. 2024 zavřeno
31. 12. 2024 8:00 - 12:00 hod.
1. 1. 2025 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 22.12.24 v 8:07 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.

Na rozdíl od jarniček mají letničky velkou výdrž. Mnohou druhů kvete po celé léto, takže můžete mít od června do září zahradu plnou barev. Jaké letničky jsou v našich zahradách nejoblíbenější?

  • Hledík
  • Jiřiny
  • Lichořeřišnice
  • Třapatka zářivá
  • Hvozdík
  • Vlčí mák
  • Hortenzie

Při pěstování a sázení letniček je důležité mít na paměti, že některé květiny nemají rády ostré slunce. Třeba taková hortenzie miluje částečný stín.

Pletí a stříhání zrovna nepatří mezi nejoblíbenější práce na zahradě, ale bez toho to nelze. A v létě obvzlášť. Kdo by si chtěl ušetřit práci, může si na zahradě zasadit půdokryvné rostliny, jako je například kakost, rozchodník, skalník nebo břečťan. Tyto rostliny jsou mimořádně nenáročné na údržbu a přinesou do zahrady hodně zeleně.

Živé ploty, které jsou v létě zelené a v zimě shazují své listy, můžete v létě stříhat. Stálozelené živé ploty, jako je tis nebo cesmína, čas od času nový sestřih také potřebují.

Péče o živý plot má jeden malý háček. V létě je povoleno pouze šetrné tvarovací nebo údržbové stříhání. Od března do konce září musíte dát pozor, abyste nezničili ptačí hnízda, ve kterých mohou být i mláďata.

6 věcí, které v létě můžete udělat pro svou zahradu

Orientace balkónu je zásadní pro pěstování balkonových rostlin. Na balkón, který je na jižní stranu neúprosně praží slunce. Pro květiny to znamená stres ze sucha, horko a popáleniny. Ale to neznamená, že na balkóně se všem květinám nedaří. I mezi balkonovými rostlinami existují takoví jedinci, kteří slunce přímo milují:

  • Pelargonie
  • Buganvílie
  • Petúnie
  • Šrucha velkokvětá
  • Sanvitalie plazivá
  • Minipetúnie
  • Levandule

Velmi dobře jsou schopny odrážet horko také středomořské bylinky. V malém vysokém záhonu nebo v květináčích si na svém balkóně můžete v létě vysadit klasiku, jako je například rozmarýn, tymián nebo oregáno. A při vaření a grilování si je rovnou čerstvé natrhat.

6 věcí, které v létě můžete udělat pro svou zahradu

Jestli máte na terase nebo na balkóně pořád hodně místa, tak určitě sáhněte po stálezelených kbelíkových rostlinách. Ty se nejen v létě postarají o to, že bude pořád na co koukat. U některých stálozelených kbelíkových rostlin se v ideálním případě můžete těšit na bohatou úrodu.

Klasikou mezi kvetoucími kbelíkovými rostlinami je oleandr. Ten miluje léto, slunce, sluneční svit a je nenáročný na péči. Odolný vůči horku je také australský štětkovec. Jako kbelíková rostlina se skvěle hodí také libora měňavá, známá také pod názvem lantana.

Úrodné kbelíkové rostliny jsou např. citrus limonový, které od května do září kvete nepřetržitě a plodí další a další plody. Zmínit musíme také pomerančovník a mandarinku. No a pokud si budete chtít po odvedené práci dopřát koktejl, mohla by vám přijít vhod i limetka.

V létě nezapomeňte ani na pokojové rostliny. Kvůli vyšším teplotám i ony potřebují víc vody. Ale pozor, číhá na ně riziko úpalu. Pokud máte pokojové rostliny v létě umístěny hned za oknem, tak hrozí, že se jim spálí listy a květy. Proto raději dejte pokojovky pryč z přímého slunce, pokud to tedy nejsou sukulenty a kaktusy. Ty horko za oknem dobře odrážejí.

6 věcí, které v létě můžete udělat pro svou zahradu

Abyste si mohli v létě užívat úrody, kterou vám nadělily rostliny zasazené na jaře, tak musíte přiložit ruku k dílu.

Skleníkové okurky byste měli při dosažení výšky stropu zbavit špičky a odstranit boční výhonky a plody až do výšky cca 60 cm. Na hlavním výhonku nechte asi 4 až 6 okurek. Odumírání ranných plodů ze špičky je často známkou nadměrného vytváření plodů, ale občas také chladu, nedostatku světla a živin. Proto nenechávejte vaše rostliny bez dozoru.

Rajčata vyžadují vaši pozornost celé léto. Stonky, které nejsou samonosné, můžete namotat na šňůrky nebo tyčky. Při týdenní kontrole byste měli rovnou ulomit také mladé boční výhonky v úžlabí listu. Toto "probrání" byste měli provést jakmile lze výhonky uchopit. Nejpozději však ve chvíli, než dorostou do délky 10 cm.

Pro lepší provětrávání rostlin rovněž odstraňte spodní listy rostliny, nikdy však neobnažujte větvičky s plody, protože plody se nemají nikdy vystavovat na přímé slunce. Nemocné a zežloutlé listy musejí také pryč.

6 věcí, které v létě můžete udělat pro svou zahradu
nahoru